När var du på bal senast?
Fly vardagen, och stig in i operans värld när det är dags för Maskeradbal på Bollbrolyckan den 11 april 2026. Det blir en riktigt elegant fest så klä er i tidseran 1600 – 1800 tal.
Klä upp er i aftonklänning och mask, eller gå all in på temat – det är upp till er. Det viktiga är känslan: middag tillsammans, skratt, dans, karaoke och en kväll där ni verkligen får göra er fina.
Tips på kostymer som du kan du köpa eller hyra har du här:https://www.partykungen.se/ https://www.temashop.se/ https://www.temu.com/
Det här är inte bara en fest. Det är en kväll att minnas tillsammans.
Under kvällen kommer en och en annan överraskning, underhållning och middag.
Det delas även ut pris för BÄSTA MASK & KOSTYM! Middagen består av en 2-rätters meny där vi dukar upp med elegans och serverar tidsenlig mat i en modern touch.
När dansen sätter igång gör vi en menuett tillsammans på dansgolvet och därefter tar DJ:n över med härliga mixar av Beethoven, Mozart till nymodern musik. ”Det här blir den festligaste & mest annorlunda festen du någonsin varit på” 2024 års maskeradbal blev fantastisk!!
SÄKRA DINA BILJETTER NU!
Alla är hjärtligt välkomna hit! ❤️
795:- ( välkomstdryck, mat, 1 glas husets vin/öl, underhållning, happenings, storslagen bal )
395:- ( endast biljett till balen och festen + välkomstdryck )
MENY: Varmrätt: Anka med Potatismos, Apelsinsås och Ångad Sparris
Veg: Mustig Gryta med Rotfrukter/Vita bönor/Mangold tillsammans med ris
Dessert: Äpple och kanel crumble med kardemumma kryddad grädde
https://www.youtube.com/watch?v=Emz8wIe9kfE
Kvällens DJ: https://www.aya.se/dj-aya/

Tips: Har du ännu inte bokat hela upplevelsen, men vill ut och dansa så är det eftersläpp kl. 22.00
( Dansgolvet i salongen + karaoke i baren = 120 kr i dörren )
Vill du hålla dig uppdaterad om våra shower, event, tävlingar och erbjudanden via mejl?